Usługi

Wypadki w rolnictwie

Rolnictwo przez ostatnie kilkanaście lat poczyniło ogromne zmiany. Miejsce wykorzystywanych jeszcze do niedawna koni i innych zwierząt pociągowych zajęły warte nieraz setki tysięcy złotych nowoczesne machiny. Niestety, mimo obecnych w nich systemów zabezpieczeń, praca rolnika nie zawsze jest w pełni bezpieczna. Wypadki w rolnictwie mogą przydarzać się zarówno osobom korzystających z tradycyjnych metod i sprzętów, jak również rolnikom w pełni nowoczesnym.

Według danych dostarczonych przez KRUS, liczba wypadków w rolnictwie w 2018 roku zmalała względem poprzedniego okresu, jednak wynosi ok. 15 tysięcy zdarzeń. Wzrosła za to liczba wypadków ze skutkiem śmiertelnym i w omawianym okresie wyniosła 81 przypadków. Każdy z nich to tragedia dla najbliższych, a nierzadko także utrata osoby odpowiedzialnej za całe gospodarstwo i produkcję rolną. Co ma zrobić rodzina pozbawiona głównego żywiciela? Warto sprawdzić, czy nie przysługuje nam odszkodowanie i zadośćuczynienie za wypadek w rolnictwie.

Polska Kancelaria Pomocy Poszkodowanym jako jeden z priorytetów swojej działalności uznaje pomoc rolnikom, którzy ulegli wypadkom. Jeżeli doszło do tragicznego zdarzenia zakończonego śmiercią, wówczas robimy wszystko, by najbliżsi ofiary wypadku w rolnictwie uzyskali godne odszkodowanie i zadośćuczynienie. Niestety, propozycje towarzystw ubezpieczeniowych często jedynie w znikomej części rekompensują utracony zarobek. Walka z nimi dla osób prywatnych jest trudna i czasochłonna, a rolnicy są jedną z najbardziej zapracowanych grup społecznych.

Nasza kancelaria oferuje bezpłatną analizę każdej sprawy, z jaką się do nas zgłosisz. W ustalonym czasie podamy Ci plan działania i napiszemy za Ciebie pisma do firm ubezpieczeniowych. Jeżeli uważasz, że należy Ci się odszkodowanie i zadośćuczynienie za wypadek w rolnictwie, zgłoś się do nas.

W razie wypadku w gospodarstwie rolnym prowadzimy sprawy w celu uzyskania odszkodowania:

  • za uszkodzenia ciała rolnika i osób współpracujących przez maszyny rolnicze;
  • za nieszczęśliwe wypadki – upadki, złamania itp.;
  • za uszkodzenia ciała powstałe na skutek zachowania zwierząt.
Skontaktuj się z nami
Wypadki w rolnictwie